Zeynep Anacan

Zeynep Anacan

1989’da İstanbul’da doğdu. ALEV Lisesi’nde okurken başarı bursuyla bir süreliğine Avusturya’da eğitim aldıktan sonra, 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne girmeye hak kazandı ve oyunculuk eğitimini tamamladı. Aynı zamanda Middlesex University London’da da oyunculuk eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun yanı sıra pek çok özel tiyatroda, dizi ve sinema filmlerinde rol aldı. 
2017 yılından bu yana aynı zamanda oyun çevirmenliği yapan Zeynep Anacan, 2019 yılında Disleksi konusunda uzmanlaşmaya karar verdi ve University of London’da “Supporting Children With Difficulties in Reading and Writing , DYSLEXIA" eğitimi aldı. Aynı sene içerisinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Masal Anlatıcılığı Eğitmen Eğitimini tamamladı. Oyunculuğun yanısıra farklı yaş gruplarında çocuklarla yaptığı anadilde ve İngilizce Yaratıcı Drama çalışmalarını disleksi ve masal anlatıcılığıyla birleştirerek sürdürmektedir.
2021 yılında kendisi tarafından dilimize çevrilen “Timsah Ateşi” adlı oyun SAKM tarafından iki sezondur sahnelenmekte olup büyük ilgi görmeye devam etmektedir. 
2021 yılında ilk teklisi “Yaz Şarabı”nı, 2022 yılında da Ah Nerede adlı dizi için yaptığı “Sen” adlı ikinci teklisini çıkardı. 
2022 yılında, 26. İKSV Tiyatro Festivali’nin açılış oyunu olan “Kibarlık Budalası Remix” adlı oyunla sahnede Bıçakçı karakterini canlandırdı. 
Bugüne dek yazdığı çok sayıda şarkı sözü ve şiiri bulunan Zeynep Anacan’ın son şiiri Virüs Dergisi’nin 13. Sayısında yayımlandı. 

Oyunculuk ve çevirmenlik kariyerine devam etmekte olan Zeynep Anacan, hâlen Türkçe ve İngilizce olmak üzere şarkı sözü yazarlığı yapmaya devam etmekte; yazarlık ve beste çalışmaları sürmektedir.
Geri Dön
Copyright © 2022 by All Stars Music

İLETİŞİM FORMU