Berkay Altunyay

Berkay Altunyay

1999 yılında Ankara'da doğan Berkay, ailesinin sanat ve müziğe olan büyük ilgisi nedeniyle sanat ve müzikle iç içe büyüdü. Henüz 2-3 yaşlarındayken, özellikle geleneksel Türk ezgilerini seslendiren annesini taklit etmeye çalışırdı.

Yıllar geçtikçe müziğe olan ilgisi arttı. İlk enstrümanları olan "darbuka" ve "gitar" ile farklı ritmik ve armonik kalıpları keşfetmeye ve böylece kendi tarzını yaratmaya başladı. 16-17 yaşlarında, vokal tekniklerini geliştirmeye başlayarak çevresinden olumlu geri dönüşler aldı.

Berkay, 18 yaşındayken ilk teklisi "Beni Bi' Gör Artık"ı yayımladı ve daha sonra o dönemde en çok dinlenen şarkısı olan "ben ne anladım bu işten."i çıkardı. Beklediğinden daha fazla övgü aldı, bu yüzden daha fazla müzik yazıp yayımlamaya başladı. 2021'de, hem en çok dinlenen şarkısı hem de Türkiye'de en çok dinlenen şarkılardan biri olan "Olmazlara İnat"ı çıkardı.

Neredeyse her türden oluşan kendi müzik tarzıyla, Berkay yeni tarzları harmanlamayı ve benzersiz bir hibrit tarz oluşturmayı seviyor. Şimdiye kadar yayımladığı şarkılar daha duygusal türde olsa da, gelecekteki hedefleri tamamen farklı tarzlar içeriyor.

Sanatçının en büyük arzusu, kendine özgü ve benzersiz bir müzik tarzı oluşturmak.
Geri Dön
Copyright © 2022 by All Stars Music

İLETİŞİM FORMU