Berk Gürman

Berk Gürman

Müzisyen ve sanatçı

Tarz: Flamenko

Berk Gürman 1982 İstanbul doğumlu şarkıcı, aranjör, kompozitör. Kendisine has müzik tarzı ve aranjeleriyle Anadolu halk müziği tarzından, Endelüsün en saf hali olan batı flamenkosuna kadar müzikal bir seyahat içindedir. 

Çocukluğundan beri gitar çalar. Pera Güzel Sanatlar Lisesinde ve Bilgi Üniversitesi Ses Mühendisliği bölümünde eğitimini tamamlamıştır.

25 yaşında ilk albümü ‘Kısmet’i ve ‘Evlerinin Önü Boyalı Direk’ temasını yayımlamıştır.

Sıra dışı, orijinal ve harika bir yorumla müzik piyasasına çıkmıştır.

Bu sayede ikiz kardeşi Öykü ile beraber keşfedilip daha sonraki yıllarda pek çok albüm ve çalışma ile kariyerine devam etmiştir. Çalışmaları büyük bir zevkle, ilham verici bir şekilde dinleyiciler tarafından ilgi görmüştür, kendi toprağının ozanlarının büyük duygusu sanatçıya nüfus etmiştir. Gitarından çıkan flamenko kalıpları bu yolda ona eşlik etmektedir.

Pozitif olarak kendine has yorumuyla, ‘Válgame Dios’ (Niña Pastori) Türkçe olarak sanatçı tarafından seslendirilmiştir. ‘Kayahan’a Saygı –En iyileri No 1’ albümünde de yer almıştır.

2020`de ‘Granada Live’ adlı dijital albümünü yayınladı ve aynı zamanda henüz endüstriyel seviyede gün ışığına çıkmamış olmasına rağmen içinde 3 tema bulunan ‘Son Öyküm’ adlı maxi single çalışmalarının arasındadır. Son olarak 2021 yılında Kaç Kadeh Kırıldı eserini kendine has yorumuyla piyasaya çıkarmıştır. Berk Gürman son 3 yıldır müzik kariyeri ve hayatına İspanya’da devam ediyor.


Son Konserler :

Sevilla Bienal 2020

Granada Fex 2020

Granada Internacional Flameco Festivali 2020

Tenerife Flamenco Festivali 2020

Almeria Flamenco Konseri 2021 

Geri Dön
Copyright © 2022 by All Stars Music

İLETİŞİM FORMU