Yükleniyor

Hakkımızda

ALL STARS MUSIC
ALL STARS MUSIC
allstarsmusiclogo

Eser sahiplerinin haklarının korunması, eserlerin yurtiçi ve yurtdışı tescillerinin doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi, sanatçılarla birlikte aktif pazarlama stratejileri geliştirilmesi ve gerek doğrudan gerekse meslek birliklerinden telif haklarının tahsilatının yapılarak düzenli ve şeffaf raporlama hizmetiyle eser sahiplerine iletilmesini sağlamak amaçlarıyla kurulmuş bir edisyon şirketi olan ALL STARS MUSIC, değişen ve gelişen dünya düzeninde 360° derece hizmet prensibinden yola çıkarak katma değerli bir hizmet anlayışını benimsemektedir. Dijital alanda bir edisyon şirketinin faaliyet alanının çok üzerine çıkarak temsil edilen sanatçıların eserlerini uluslararası dijital kodlama sistemine uygun olarak kayıt ederek sisteme dahil eder ve böylece eserlerin tüm dünyadaki dolaşımını takip eder.

Pek çok değerli Türk eser sahibinin yanısıra Yunan ve Arap kataloglarının da yer aldığı önemli bir repertuvarın da tüm dünyada temsilcisi olan All Stars Music, dünyanın 1 numaralı edisyon şirketi Sony/ATV Music Publishing, EMI ve Amerika’nın önde gelen performans hakları kuruluşu SESAC’ın Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi olarak 4 milyondan fazla eseri temsil etmektedir.

Dünyadaki ve ülkemizdeki yenilikleri yakından takip ederek kendini sürekli yenilemeyi ve geliştirmeyi amaçlayan bir edisyon şirketi olarak reklam ajansları, markalar ve yapımcılarla yakın çalışılmakta ve projelerde kullanılacak eserlerin lisanslanması ve projeye özel eser seçimi hizmetlerinin yanı sıra DJ’ler, icracılar ve prodüktörler ile yapılan yeni ve yaratıcı işbirlikleriyle projelere kreatif destek verilmektedir.

Bu doğrultuda, sektörden gelen talepleri değerlendirerek bu alandaki önemli bir açığı kapatmak üzere çok yetenekli genç müzisyenlerin katkılarıyla, 2020 yılında Türkiye’nin en büyük yerli müzik kütüphanesi All Stars Production Music (ASPM) kullanıcıların hizmetine açılmıştır. Sürekli güncellenen ASPM kataloğu, farklı enstrümanlarla en kaliteli stüdyo şartlarında kaydedilmiş olup, bölge müzikleri, kültürümüze ait her türden klasik eserin yanı sıra doğu ve batının en modern şekilde sentezlendiği eserlerin yeniden değerlendirilmiş versiyonlarının da dahil olduğu modern ve kapsamlı bir içeriğe sahiptir.

All Stars Music, ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde başlayan dostluklarını günümüze taşıyan, Türkiye müzik sektöründe müzik telif hakları ve edisyonun oturmasında 25 yılı aşkın tecrübesi olan, Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği – MSG kurucularından ve eski Genel Sekreteri, Universal Music Taxim Edition kurucu ortaklarından Mine Aksoy ile Türkiye Yatırım Ofisi İspanya ve Hollanda Ülke Danışmanı ve Türk-İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yasemen Yazıcıoğlu Korukçu’nun önderliğinde 2016 yılında kurulmuştur.

MİSYONUMUZ

Müzikle ilgili tüm iş kollarında özgün ve farklı metotlarla çalışarak, sanatçıyı bütün iş fonksiyonlarının merkezine yerleştirmek, online ve offline dünyada en yenilikçi çözümlerle, sanatçısına öncelik vererek katma değerli hizmet sunmak.

VİZYONUMUZ

Eser sahiplerinin gücünü ve haklarını ön planda tutarak, Türkiye, Balkanlar, MENA bölgesi ve Türk Cumhuriyetleri’nde edisyon ve müzik içerik endüstrisinin en büyük değeri olmak.